Jakob Westholmi Gümnaasium


Registrikood75017604
Tüüpgümnaasium
Omandivormmunitsipaalomand
AadressKevade tn 8
LinnaosaKesklinna linnaosa
Õppekeeleesti
e-post westholm@westholm.ee
Õpilasi951
Poisse  50%
Tüdrukuid  50%
1898. aastal asutatud Jakob Westholmi Gümnaasium (endine Tallinna 22. Keskkool) on pikaajaliste muusika süvaõppetraditsioonidega piirkondliku vastuvõtuga kool (piirkonnakool). Põhikooli klassides pakutakse süvendatud õpet (A klassid - inglise keel; B klassid - muusika; C klassid - majandus). Gümnaasiumis on kaks klassi (A ja B) ning kolm õppesuunda: humanitaar-, reaal- ja riigikaitse õppesuund. Sisseastumine gümnaasiumi klassidesse/suundadele toimub ühiskatsete tulemuste alusel. Ühiskatsete koolideks on: Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium ja Kadrioru Saksa Gümnaasium. Kooli lõpetajad on edukalt astunud kõrgkoolidesse ning koolis on õppinud paljud tuntud kultuuri-, äri-, ühiskonnategelased ning paljud teised Eestis tuntud inimesed (Jaan Kross, Heinz Valk, Siim Kallas, Iiris Vesik, Mart Müürisepp, Tiina Lokk, Anne Paluver jpt.).
Viimati muudetud 08.03:2021 10:50
RANDO KUUSTIKdirektor 6613759
ENE LOIDEjuhiabi (majandus) 6622225
MARE KULLmajandusjuhataja 6675617
SIGNE KOHTkantselei juhataja 6622225
LILIAN AUNõppealajuhataja (V-XII) 6622056
KERSTI UUDELTõppealajuhataja (I-V) 6707067
MARGE ENSLINGHEV-koordinaator/õpiabirühma õpetaja 6620105
ANNIKA TOOMAkoolipsühholoog 6623733
PEETER PERENSinfojuht 6621477
SIRET PIIRharidustehnoloog
ALLA EENMAhuvijuht 6621470
Viimati muudetud 21.01:2021 11:24
Inglise keele süvaõppega I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetuslõunane
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene

Muusika süvaõppega I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetuslõunane
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene

Majandus-reaal õppesuunaga I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetuslõunane
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
Viimati muudetud 19.02:2020 12:09
Katsed
Kolme kooli ühiskatsed toimuvad laupäeval, 25.03.2017.a kell 10.00 Ühiskatsetele registreerumine 10. klassi toimub 2017.a läbi veebikeskkonna www.koolikatsed.ee (alates 1. - 16. märtsini 2017 kella 24.00-ni)
Humanitaarkallakuga X klass
Kohtade arv36
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
Õppesuundhumanitaarsuund ja riigikaitse suund
Õppesuuna valikainedvõõrkeeled, karjääri planeerimine, meedia, usundiõpetus, kõneõpetus
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
C-võõrkeel(ed)saksa, hispaania

Reaalkallakuga X klass
Kohtade arv36
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
Õppesuundreaal- ja riigikaitse suund
Õppesuuna valikainedmatemaatika, füüsika, astronoomia
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
C-võõrkeel(ed)saksa, hispaania
Viimati muudetud 20.01:2017 13:34
Klass ÕppekeelÕpilasiKohtade arvVabu kohti
1Cmajandus-reaaleesti2526On
2Ainglise keeleesti2526On
2Bmuusikaeesti2526On
3Bmuusikaeesti2526On
4Bmuusikaeesti2426On
5Ainglise keeleesti2426On
5Cmajandus-reaaleesti2326On
5Dmajandus-reaaleesti2426On
5Bmuusikaeesti2526On
6Cmajandus-reaaleesti2426On
7Ainglise keeleesti2526On
7Cmajandus-reaaleesti2526On
8Ainglise keeleesti2426On
8Cmajandus-reaaleesti2526On
8Bmuusikaeesti2526On
11A eesti3436On
11B eesti3336On
12A eesti3136On
12B eesti3136On
Viimati muudetud 16.04:2021 21:00
Ligipääs/transportTroll nr.1; Buss 40.
Õppetöö vahetusedÕppetöö ühes vahetuses
VõõrkeeledA-võõrkeel - inglise keel, B-võõrkeel - vene keel, C- võõrkeel - hispaania või saksa keel
Huvitegevusmudilas-, laste- ja segakoor, poistekoor
KoostööpartneridMax Planci Gümnaasium Kielis, Kaposvaari Tolki Gümnaasium Ungaris
Viimati muudetud 08.03:2021 10:50