Jakob Westholmi Gümnaasium


Registrikood75017604
Tüüpgümnaasium
Omandivormmunitsipaalomand
AadressKevade tn 8
LinnaosaKesklinna linnaosa
Õppekeeleesti
e-post westholm@westholm.ee
Õpilasi948
Poisse  49%
Tüdrukuid  51%
1898. aastal asutatud Jakob Westholmi Gümnaasium (endine Tallinna 22. Keskkool) on pikaajaliste muusika süvaõppetraditsioonidega piirkondliku vastuvõtuga kool (piirkonnakool). Põhikooli klassides pakutakse süvendatud õpet (A klassid - inglise keel; B klassid - muusika; C klassid - majandus). Gümnaasiumis on kaks klassi (A ja B) ning kolm õppesuunda: humanitaar-, reaal- ja riigikaitse õppesuund. Sisseastumine gümnaasiumi klassidesse/suundadele toimub ühiskatsete tulemuste alusel. Ühiskatsete koolideks on: Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium ja Kadrioru Saksa Gümnaasium. Kooli lõpetajad on edukalt astunud kõrgkoolidesse ning koolis on õppinud paljud tuntud kultuuri-, äri-, ühiskonnategelased ning paljud teised Eestis tuntud inimesed (Jaan Kross, Heinz Valk, Siim Kallas, Iiris Vesik, Mart Müürisepp, Tiina Lokk, Anne Paluver jpt.).
Viimati muudetud 28.01:2022 13:04
RANDO KUUSTIKdirektor 6613759
ENE LOIDEjuhiabi (majandus) 6622225
MARE KULLmajandusjuhataja 6675617
SIGNE KOHTkantselei juhataja 6622225
LILIAN AUNõppealajuhataja (V-XII) 6622056
KERSTI UUDELTõppealajuhataja (I-V) 6707067
MARGE ENSLINGHEV-koordinaator/õpiabirühma õpetaja 6620105
ANNIKA TOOMAkoolipsühholoog 6623733
PEETER PERENSinfojuht 6621477
SIRET PIIRharidustehnoloog
ALLA EENMAhuvijuht 6621470
Viimati muudetud 21.01:2021 11:24
Inglise keele süvaõppega I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene

Muusika süvaõppega I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene

Majandus-reaal õppesuunaga I klass
Kohtade arv26
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
Viimati muudetud 02.11:2021 10:03
Katsed
3+4 kooli ühiskatsed (jälgida www.westholm.ee infot)
10.C
Kohtade arv32
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
Õppesuundriigikaitse

10.A
Kohtade arv32
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetushommikune
Õppesuundhumanitaar
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
C-võõrkeel(ed)saksa, muu

10.B
Kohtade arv32
Õppekeeleesti
Õppetöö vahetuslõunane
Õppesuundreaal
A-võõrkeel(ed)inglise
B-võõrkeel(ed)vene
C-võõrkeel(ed)saksa, muu
Viimati muudetud 28.01:2022 13:04
Klass ÕppekeelLiikÕpilasiKohtade arvVabu kohti
1BmuusikaeestiTavaklass2526On
3Ainglise keeleestiTavaklass2526On
3Cmajandus-reaaleestiTavaklass2627On
3BmuusikaeestiTavaklass2226On
4Cmajandus-reaaleestiTavaklass2526On
4BmuusikaeestiTavaklass2326On
6Cmajandus-reaaleestiTavaklass2526On
6Dmajandus-reaaleestiTavaklass2526On
7Cmajandus-reaaleestiTavaklass2526On
8Cmajandus-reaaleestiTavaklass2426On
8BmuusikaeestiTavaklass2729On
9Ainglise keeleestiTavaklass2326On
9BmuusikaeestiTavaklass2526On
11B eestiTavaklass3236On
12A eestiTavaklass3236On
12B eestiTavaklass3336On
Viimati muudetud 03.05:2022 21:00
Ligipääs/transportTroll nr.1; Buss 40.
Õppetöö vahetusedÕppetöö ühes vahetuses
VõõrkeeledA-võõrkeel - inglise keel, B-võõrkeel - vene keel, C- võõrkeel - hispaania või saksa keel
Huvitegevusmudilas-, laste- ja segakoor, poistekoor
KoostööpartneridMax Planci Gümnaasium Kielis, Kaposvaari Tolki Gümnaasium Ungaris
Viimati muudetud 28.01:2022 13:04